Kralický klenot 2013

Tisková zpráva 11. 9. 2013

Oslavy výročí 400 let Bible kralické se blíží

Kralice nad Oslavou se ve dnech 13. – 15. 9. 2013 stanou dějištěm významných oslav největšího počinu ve svých dějinách – vydání Bible kralické. Je to již 400 let od posledního jednodílného vydání Bible kralické a to je velká příležitost si tuto událost připomenout.

V sobotu 14.9. vystoupí v rámci odpoledního gala programu nazvaného Kralický klenot známí umělci a osobnosti společenského života se svojí poctou Bibli kralické. Jakub Pustina zahájí zpěvem národní hymny a poté pozdraví účastníky přední političtí představitelé. Následovat bude koncert Petra Bendeho, poté Alfréd Stejček a Štěpán Rak vystoupí se svým pásmem o Bibli kralické. Na to naváže hudební produkce Felixe Slováčka a Dády Patrasové a koncert Ládi Křížka. Na závěr vystoupí Jiří Lábus s Jaroslavou Kretschmerovou se svými humornými příběhy z Bible. Celé odpolední oslavy zakončí společný zpěv pod vedením hudební skupiny Maranatha gospel choir.

Součástí oslav bude i program pro děti – hry a atrakce, historické ležení, dále přednášky o Bibli kralické a jejím vzniku, koncerty a divadelní vystoupení. Více informací je na webových stránkách obce Kralice nad Oslavou, případně na webu Českých studní, které pořádají odpolední gala program.

Záštitu nad akcí převzali prezident republiky Miloš Zeman, předseda Senátu Milan Štěch, expředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Pořadatelé očekávají účast kolem šesti tisíc lidí a těší se na krásné a hluboké zážitky z oslav českého vydání Knihy knih.

Za pořádající České studny o. s. David Loula, prezident sdružení a Mgr. Jitka Gočaltovská, mluvčí sdružení.

 

www.ceskestudny.cz