Kralický klenot

2014 - Oslavy Bible kralické

V roce 2014 v  návaznosti na výročí Bible kralické jsme pokračovali opět v  Kralicích nad Oslavou a  připomenuli odkaz mecenáše bratrské tiskárny v  Kralicích, Karla staršího ze Žerotína. Na akci s názvem Kralický klenot vystoupili umělci Alfred Strejček, Petr Bende, Láďa Křížek, Roman Dragoun a  další.


2013 - 400 let Bible kralické

V září 2013 jsme spolupořádali výroční slavnost 400 let Bible kralické v  Kralicích nad Oslavou, které se účastnilo na 3000 lidí. Známé osobnosti jako Alfred Strejček, Štěpán Rak, Jiří Lábus, Láďa Křížek a  další připomenuli význam této knihy pro českou kulturu a duchovní i intelektuální rozvoj národa.

Záznam slavnosti Kralický klenot připomínající 400. výročí Bible kralické, českého národního klenotu. Významné osobnosti společenského života přiblížily odkaz Bible jako knihy, která má co říci i lidem v dnešní době.

Účinkují: Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová, Dáda Patrasová, Jiří Slováček, Jakub Pustina, Láďa Křížek, Štěpán Rak, Alfred Strejček.

Rok vydání: 2013

Trailer ke shlédnutí zde.


 

Rozhovor se senátorem Liborem Michálkem o jeho vztahu k Bibli

Barytonista Jakub Pustina a mezzosopranistka Emira Dakhlia - Duet Panis Angelicus(Andělský chléb) Alfréd Strejček osobnost Karla st. ze Žerotína

Láďa Křížek a Radek Kroc, vojtěch Gočaltovský - poselství Bible Kralické

Jaroslava Kretschmerová, Magda a Jan Bělohlávkovi - Kšaft umírající matky Jednoty Bratrské

Petr Bende

Roman Dragoun a P. Bende- DUET ZDROJ, David Loula odkaz Jana Amose Komenského